"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit"te Bu Hafta “Külkedisi Değiliz”

"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit"te Bu Hafta “Külkedisi Değiliz”

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu hafta Emel Çelebi’nin “Külkedisi Değiliz” belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2014 Çarşamba

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 12 Kasım 2014 Çarşamba günü “Külkedisi Değiliz” gösterilecek.

Emel Çelebi yönetmenliğindeki belgesel, sosyal güvencesi olmadan çalışan ev işçilerinin sendikalaşma mücadelesini konu alıyor.

Levent Kültür Merkezi’ndeki gösterimin ardından düzenlenen söyleşi bölümüne belgeselde ev işçisi olarak yer alan Yıldız Ay ve Tülay Korkutan konuk olacak.

KÜLKEDİSİ DEĞİLİZ
Türkçe, 2014, 55'

Yönetmen:
Emel Çelebi

Belgesel hakkında
Yönetmen Emel Çelebi’nin Gündelikçi (2006) adlı belgeseli, ekmeğini başkalarının kirini temizleyerek kazanan kadınların öyküsünü anlatıyordu. Bir tür devam filmi olan “Külkedisi Değiliz!” ise yıllarca hiçbir sosyal güvencesi olmadan çalışan, iş kazası geçiren, sakat kalan, hatta cam silerken düşüp hayatını kaybeden ev işçilerinin sendikalaşma mücadelesine tanıklık ediyor. Filmde, ev işçisi kadınların, emeklerinin görünür hale gelmesi, ev işinin İş Yasası kapsamına alınması ve hükümetin ev işçilerine insanca çalışma koşulları tanıması için verdiği mücadeleyi izliyoruz.

12 Kasım 2014 Çarşamba - Saat: 19.00
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu

Gösterimler Ücretsizdir.

Yeni Haberler