"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit"te Bu Hafta “O İklimde Kalırdı Acılar”

"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit"te Bu Hafta “O İklimde Kalırdı Acılar”

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu hafta Zeynel Koç ve Cenk Örtülü yönetmenliğindeki “O İklimde Kalırdı Acılar” belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2014 Çarşamba

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 26 Kasım 2014 Çarşamba günü “O İklimde Kalırdı Acılar” gösterilecek.

Zeynel Koç ve Cenk Örtülü yönetmenliğindeki “O İklimde Kalırdı Acılar” belgeseli, toplu mezarlarda yakınlarının kemiklerini arayan insanların hikayelerini, onları fotoğraflayan belgesel fotoğrafçısı Selim’in objektifinden ele alıyor.

Levent Kültür Merkezi’ndeki gösterimin ardından düzenlenen söyleşi bölümüne belgeselin yönetmenleri Zeynel Koç ve Cenk Örtülü konuk olacak.

“O İklimde Kalırdı Acılar”
Türkiye / 2014 / 54´

Yönetmen: Zeynel Koç, Cenk Örtülü

Belgesel hakkında
Toplu mezarlarda yakınlarının kemiklerini arayan insanlar ve onları fotoğraflayan belgesel fotoğrafçısı Selim... “Babama son görevimi yapamadım” diyen Adnan’ın, “Bir mezarımız olsaydı derdimizi anlatırdık” diyen Türkan annenin, “Yüreğinin üstündeki taşa kurban olayım!” diyen Şerife ananın hikâyelerini dinlerken, kaybettiği oğlunun bir mezarının olmayışının ağırlığını taşımaya çalışıyor. Devlet, toplu mezarları kepçelerle, iş makineleriyle açıp kayıp yakınlarına bir travma daha yaşattığında, Kürt coğrafyasında adalet adına kat edilmesi gereken epey bir yol olduğunu görür Selim.

26 Kasım 2014 Çarşamba - Saat: 19.00
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu


Gösterimler Ücretsizdir.

Yeni Haberler