Şiddete Hayır! Yaşasın Kadınlar!

Şiddete Hayır! Yaşasın Kadınlar!

Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınlara yönelik şiddet eylemlerine dikkat çekmek için Beşiktaş’ta toplandı.

Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2014 Çarşamba

Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, “25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü”nde kadınlara yönelik şiddete dikkat çekmek için Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda bir araya geldi.

Kadınlar “Sen bağır ki şiddet sussun”, “Şiddete dur de dünya değişsin”, “Haklarımı biliyorum şiddete sessiz kalmıyorum” yazılı pankartlar taşıyarak basın açıklaması yaptı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde kadınlar, kadın mücadelesi ve örgütlü birlikteliğin önemini vurgulamak amacıyla İstanbul genelinde ilçe kadın kollarının düzenlediği bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bu amaçla CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’nın önünde toplanan yüzlerce kadın, CHP Beşiktaş İlçe Kadın Kolları Başkanı Ülkü Güdük ile beraber gerçekleştirilen basın açıklamasına katılarak kadına yönelik şiddettin her türlüsüne ellerinde pankartlarla bir kez daha “hayır” dediler.

Kadın cinayetleri sayısının ülkemizde giderek arttığına vurgu yapılan açıklamada, Bu cinayetlere, tacizlere ve baskıları karşı örgütlenmenin, birlikte mücadelenin önemi vurgulandı.

Yeni Haberler