"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit"te Bu Hafta “Yer Yüzü Aşkın Yüzü Olunc...

"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit"te Bu Hafta “Yer Yüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek”

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu hafta Reyan Tuvi yönetmenliğindeki “Yer Yüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek” belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 08 Aralık 2014 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 3 Aralık 2014 Çarşamba günü, Altın Portakal Film Festivali'nden çıkarılarak sansür tartışmalarını gündeme getiren, “Yer Yüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek” gösterilecek.

Reyan Tuvi yönetmenliğindeki“ Yer Yüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek” belgeseli, Gezi Parkı Direnişini ve Gezi’de yerini alan farklı yaşam tarzlarına ve ideolojilere sahip karakterlerin, kaderlerini değiştirme içgüdüsüyle, yeryüzünü nasıl hayal ediyorlarsa Gezi’de de öyle bir dünya kurmak için verdikleri mücadeleyi konu alıyor.

Levent Kültür Merkezi’ndeki gösterimin ardından düzenlenen söyleşi bölümüne belgeselin yaratıcıları konuk olacak.

"Yer Yüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek"

Türkiye, 2014, 90’

Yönetmen: Reyan Tuvi

Belgesel hakkında
Türkiye, tarihinin en görkemli sivil ayaklanmalarından birine 2013 Mayıs’ının son günlerinde İstanbul’un kalbi Taksim Meydanı’nda şahit oldu. Şehrin merkezinde son yeşil alan olan Gezi Parkı’nın bulunduğu yere tarihi bir kışla ve alışveriş merkezi yapılması için ağaçların dozerlerle sökülmesiyle başlatılan yıkım, milyonlarca insanı sokağa döktü. Film, bu toprakların mozaiğini oluşturan ve Gezi’de yerini alan farklı yaşam tarzlarına ve ideolojilere sahip karakterlerin, kaderlerini değiştirme içgüdüsüyle, yeryüzünü nasıl hayal ediyorlarsa Gezi’de de öyle bir dünya kurmak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

3 Aralık 2014 Çarşamba - Saat: 19.00
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu


Gösterimler Ücretsizdir.

Yeni Haberler