Sağlık İçin Engel Yok!

Sağlık İçin Engel Yok!

Beşiktaş Belediyesinin, Dünya Engelliler Günü kapsamında 7-14 Aralık tarihleri arasında engelli vatandaşlarımız için geçerli olan sigara bırakma kampanyası ÜCRETSİZDİR.

Eklenme Tarihi: 08 Aralık 2014 Pazartesi

Dünya Sağlık Örgütünün istatistiklerine göre 'sigara içmek' dünya çapında bir problem olmakla birlikte tahmini 3 yetişkinden biri sigara kullanıyor. Yapılan açıklamaya göre birçok ülkede akciğer kanseri, koah ve sigara kullanımına bağlı pek çok hastalık görülmektedir.

Türkiye’de ise yapılan çalışmalar, 15 yaş üstü erkeklerin %62,8,kadınların %24,3 ve tüm nüfusun ise %43,6’sının sigara kullandığını ortaya koyuyor.

Nikotin bağımlılığı kimyasal, psikolojik ve sosyal bölümleri olan kuvvetli bir bağımlıktır ve kurtulmak için uğraşmak gerekir.

Beşiktaş Belediyesi de, hizmetlerine bir yenisini ekleyerek bu kez de engelli vatandaşların sigarayı bırakmasına yönelik bir çalışma gerçekleştiriyor.

Beşiktaş Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın sigarayı bırakmasına yardımcı oluyoruz.

Engelli Bireylerimiz için sigara bırakma kampanyası ÜCRETSİZDİR.

Siz de sağlıklı bir yaşam için sigarayı bırakmak istiyorsanız 7-14 Aralık tarihleri arasında 444 44 55’i arayabilirsiniz.

*Bir hafta içerisinde başvuranlar kampanyadan faydalanabilecektir. 7 Aralık 2014 Pazar saat: 15.00'te "İstanbul Fuar Merkezi" Efes Seminer Salonu'nda ücretsiz tanıtım uygulaması yapılacaktır.


EYAFexpo Engelsiz Yaşam Fuarı Tanıtım Uygulaması

7-14 Aralık 2014 tarihleri arasında geçerlidir.


Yeni Haberler