"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit"te Bu Hafta “Ben Bir Slogan Buldum: An...

"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit"te Bu Hafta “Ben Bir Slogan Buldum: Annem Benim Yanımda”

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu hafta “Ben Bir Slogan Buldum: Annem Benim Yanımda” belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 08 Aralık 2014 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 10 Aralık 2014 Çarşamba günü, sansür tartışmaları yüzünden Altın Portakal Film Festivali’nden çekilen, “Ben Bir Slogan Buldum: Annem Benim Yanımda” gösterilecek.

Beş ayrı yönetmen tarafından çekilen “Ben Bir Slogan Buldum: Annem Benim Yanımda” belgeseli, Gezi Parkı direnişiyle görünür olmaya başlayan 90 kuşağı ve temelde onların aileleriyle olan ilişkilerini konu alıyor.

Levent Kültür Merkezi’ndeki gösterimin ardından düzenlenen söyleşi bölümüne belgeselin yaratıcıları konuk olacak.

“Ben Bir Slogan Buldum: Annem Benim Yanımda”

Türkiye, 2014, 84’

Yönetmen: Ayris Alptekin, Albina Özden, Fehime Seven, Nazlı Bulum, Sefa Tokgöz

Belgesel hakkında
Belgesel, Gezi Parkı direnişiyle görünür olmaya başlayan 90 kuşağı ve onların aileleriyle olan ilişkilerini temel alarak ilerlemektedir. "Tarihsel gerçekçilik" kavramını sorgulayarak, tanıkların gerçeklik kavramının göreceliliğini esas almayı hedeflemektedir. Kuşaklar arası tarihin aktarılma biçimlerini görünür kılarken kuşağımızın aile içinde kendi seslerini bulma çabasıyla sokağı tanıma çabaları arasında paralellik kurarak ilerlemektedir.

10 Aralık 2014 Çarşamba - Saat: 19.00
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu


Gösterimler Ücretsizdir.

Yeni Haberler