"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit"te Bu Hafta “Tepecik Hayal Okulu”

"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit"te Bu Hafta “Tepecik Hayal Okulu”

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu hafta “Tepecik Hayal Okulu” belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2014 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 24 Aralık 2014 Çarşamba günü Güliz Sağlam tarafından yönetilen “Tepecik Hayal Okulu” belgeseli gösterilecek.

“Tepecik Hayal Okulu”, 25. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde en iyi belgesel ve 7. Documentarist İstanbul Belgesel Günleri’nde FIPRESCIi ödüllerine layık görüldü. Belgesel, bir sinema tutkunu olan Ahmet Uluçay’ın düş ile gerçek arasında gidip gelen yaşamını konu alıyor.

Levent Kültür Merkezi’ndeki gösterimin ardından düzenlenen söyleşi bölümüne belgeselin yaratıcıları konuk olacak.

“Tepecik Hayal Okulu”
Türkiye, 2014, 56’

Yönetmen: Güliz Sağlam

Belgesel hakkında
Yaşadığı her anı görsellikle tasvir etme tutkusu, sinemayla büyülenmiş birine tüm yapım zorluklarıyla, engellerle mücadele etme gücü verebilir mi? Birbirinden özgün ve yaratıcı kısa filmleri ve tek uzun metraj filmi “Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak”la tanınan Ahmet Uluçay, bundan on iki yıl önce beynindeki tümörle tanıştı ve ilk ameliyatını oldu. Bu film, Uluçay’ın düş ile gerçek arasında gidip gelen yaşamına paralel biçimde hastane koridorlarının yarı karanlığından köye, çocukluğa, düşlere, bir sinema tutkununun dünyasına taşıyor bizi.

24 Aralık 2014 Çarşamba - Saat: 19.00
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu


Gösterimler Ücretsizdir.

Yeni Haberler