“Nergis Hanım” Her Cuma Yeni Sinema'da

“Nergis Hanım” Her Cuma Yeni Sinema'da

“Nergis Hanım”, 26 Aralık Cuma günü saat 19.00’da Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 06 Ocak 2015 Salı

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Görkem Şarkan’ın yazıp yönettiği “Nergis Hanım” filmi seyirciyle buluşacak.

“Nergis Hanım”, 33. İstanbul Film Festivali'nde Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü'ne layık görüldü. Filmin oyuncu kadrosunda ise Settar Tanrıöğen, Zerrin Sümer, Begüm Akkaya gibi isimler yer alıyor.

26 Aralık 2014 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

"Her Cuma Yeni Sinema”, Ocak ayında yepyeni filmlerle devam edecek.

“Nergis Hanım”
Türkiye, 2014, 87’

Film Hakkında
50’li yaşlarını süren Ekrem’in annesi Alzheimer hastasıdır ve tüm bakımıyla Ekrem ilgilenmektedir. Fakat annesi Nergis Hanım, çoğu zaman adını dahi hatırlamamaktadır. Ekrem annesine bakabilmek için kendi hayatına dair planlarının hepsini bir kenara bırakır. Zar zor yeten maddi durumlarından dolayı her gün bir diğerinin tekrarı gibi yaşarlar. Nergis yemeklerini çöpe döker, evin orasına burasına tuvaletini yapar. Annesi kaçmasın diye evin tüm kapılarını ve pencerelerini kilitleyen, Ekrem hem bu eve hem de bu hayata hapsolmuştur. Ama bir gün Nergis Hanım gerçekten sabrının sınırlarını zorlayan bir hamle yapar…

Yönetmen: Görkem Şarkan
Senaryo: Görkem Şarkan
Oyuncular: Settar Tanrıöğen, Zerrin Sümer, Begüm Akkaya

Tarih: 26 Aralık 2014
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

Gösterimler ücretsizdir.
Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.

Yeni Haberler