“Bi Tane De Sen Çak” Karikatür Yarışması

“Bi Tane De Sen Çak” Karikatür Yarışması

Beşiktaş Belediyesi, CHP Genel Merkezi ve Gençlik Kolları işbirliği ile “Karikatür Yarışması” düzenliyor.

Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2015 Salı

CHP Genel Merkezi, Gençlik Kolları ve Beşiktaş Belediyesi, dünyaya bu kez mizah ve karikatürle seslenecek. Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin en tanınmış karikatüristlerinin jüriliğini yaptığı yarışmada ödül verecek.

Dünya Charlie Hebdo adlı mizah dergisine yapılan terörist baskın sonrası yaşanan şoku atlatmaya çalışırken, CHP Türkiye'yi mizahla anlatacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun projesini hayata geçiren Gençlik Kolları ve Beşiktaş Belediyesi, Türkiye'nin tanınmış çizerlerinin yer aldığı jürinin koordinatörlüğünde bir karikatür yarışması düzenliyor.

Yarışmaya ilişkin bilgi veren CHP PM Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran, “Türkiye'yi karikatür çizmeye davet ediyoruz” diyerek, proje hakkında bilgi verdi.

Yasemin Öney Cankurtaran, “Herkese koşulsuz açık olan yarışmamızın sonunda değerli jüri üyelerimiz Latif Demirci, Sebati Karakurt, Fatih Solmaz, Levent Üzümcü, Hakan Bıçakçı ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla İstanbul'da ödül töreni düzenleyeceğiz. Karikatür yarışmamıza katılma şartları ve koşullar sosyal medyadaki “bitanedesencak” isimli twitter ve facebook sayfalarından takip edilebilir. Siyaseti güldüren bir oluşum olarak görmek, güldürürken düşündürmek için espri yeteneğine güvenen ve güvenmeyen herkesi “Bi Tane de Sen Çak” diyerek yarışmamıza davet ediyoruz. Çizin ve ödülleri kapın diyoruz'' şeklinde konuştu.

Son katılım 31 Ocak 2015 – Ödül Töreni 21 Şubat 2015

Detaylı Bilgi ve Katılım Koşulları İçin Tıklayınız.

Karikatür Yarışması Afişini Görüntülemek İçin Tıklayınız.
Yeni Haberler