“Ustalara Saygı”da bir demet tebessüm Adile Naşit ve Selim Naşit...

“Ustalara Saygı”da bir demet tebessüm Adile Naşit ve Selim Naşit...

Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlik, 10 Aralık 2012 Pazartesi günüAkatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2014 Salı

Sekizinci sezonuna Kemal Sunal gecesiyle başlayan etkinliğin 10 Aralık’taki ustaları Adile Naşit ve Selim Naşit...


“Ustalara Saygı”da
bir demet tebessüm 

     
Beşiktaş Belediyesi tarafından sekiz sezondur düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, 10 Aralık Pazartesi akşamı tiyatro ve sinemamızın ikinci kuşak “Naşit”leri Adile Naşit ve Selim Naşit için hazırlanan geceyle devam etti. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlik, Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
 
Ülkemizde mizahı yaratanların başında gelen babaları Komik-i Şehir Naşit Bey ile anneleri kantocu Amelya Hanım’dan aldıkları sanat sevgisi ve yetenekle kendileri de halkın sevgilisi olmayı başaran Adile Naşit - Selim Naşit kardeşler için hazırlanan anma gecesi, bu iki ünlü Naşit’in tiyatro ve sinemayla geçen yaşamlarına bir saygı duruşu niteliği taşıdı.
 
Yağmur Kalyoncu’nun sunduğu gecede, aramızdan 1987’de ayrılan Adile Naşit ve 2000 yılında kaybettiğimiz Selim Naşit, tüm yaşamları boyunca yaptıkları gibi anlatılan hatıralarıyla da seyircilerin yüzlerini güldürdü. İki kardeşin çocuk yaşlarda başladıkları uzun sanat yaşamları boyunca yollarının kesiştiği isimlerden; Ayşe Erbulak, Engin Ayça, Gülriz Sururi, Gülsen Tuncer, Güner Özkul, Erol Evgin, Halit Akçatepe, Halit Kıvanç, Kâmuran İnselel, Nilüfer Açıkalın, Selahattin Beyazıt, Temel Gürsu ve Zeki Alasya “Ustalara Saygı”ya konuk oldu. Serap Gedik’in TRT için hazırladığı “Naşit’ten Naşit’e” belgeselinden bölümlerin ve aile albümünden fotoğraflardan oluşan bir dia gösterisinin de izlenildiği etkinlikte; Selim Naşit’in eşi Peyker Özcan ve oğlu Naşit Özcan da sahneye gelerek duygu ve düşüncelerini seyircilerle paylaştı.
 
Ücretsiz olarak takip edilebilen “Ustalara Saygı” toplantıları, 24 Aralık’ta düzenlenecek etkinlikle devam edecek.

 

   

   

   

 


Yeni Duyurular