Ustalara Saygı Toplantısı – Can Yücel

Ustalara Saygı Toplantısı – Can Yücel

Beşiktaş Belediyesi tarafından yedi sezondur düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, 23 Ocak Pazartesi günü şiirimizin “Can Baba”sı Can Yücel için düzenlenen geceyle sürecek.

Eklenme Tarihi: 19 Ocak 2012 Perşembe

“Ustalara Saygı” toplantılarının 23 Ocak’taki konuğu, şiirleri kadar Shakespeare’den “Türkçe söylediği” oyunlarla da gönlümüzde farklı bir yeri olan Yücel...

Can Baba’ya “hürmetler!”

Etkinlik:
Ustalara Saygı Toplantısı – Can Yücel
Tarih: 23 Ocak 2012 Pazartesi
Yer: Melih Cevdet Anday Sahnesi- Akatlar Kültür Merkezi
Saat: 20.00

Beşiktaş Belediyesi tarafından yedi sezondur düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, 23 Ocak Pazartesi günü şiirimizin “Can Baba”sı Can Yücel için düzenlenen geceyle sürecek. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlikte konuklar; taşlama ve toplumsal duyarlılığın ağır bastığı, dilimizin her türlü zenginliğinden yararlanmasını bilen şiirlerin yaratıcısı Can Yücel’e “hürmetlerinizi sunacaklar.”

Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi) saat 20.00’dan itibaren takip edilebilecek olan “Ustalara Saygı” toplantısını, Can Yücel’in dizelerinden örnekler de yorumlayacak olan Tuna Egemen sunacak. Şiirlerinin yanı sıra Shakespeare’in sevilen eserlerini “Can Yücel’in söyleyişiyle” âdeta yeniden yazan şair için hazırlanan geceye; Ataol Behramoğlu, Cengiz Bektaş, Derya Köroğlu, Enver Ercan, Halit Kıvanç, Kemal Kocatürk, küçük İskender, Metin Deniz, Metin Üstündağ (Met-Üst), Nebil Özgentürk, Pelin Batu, Refik Durbaş, Ruşen Aktaş, Su Yücel, Turgay Fişekçi, Yavuz Tanyeli konuşmacı olarak katılarak ustayla ilgili duygu, düşünce ve anılarını seyircilerle paylaşacaklar.

Can Yücel’in sesinden şiirlerin de dinlenebileceği gece, ustanın yaratımlarından aralarında “Değişik” ve “Yapraktı”nın da bulunduğu şiirleri müzikle buluşturan Derya Köroğlu’nun şarkılarıyla renklenecek. Can Baba’nın albümünden karelerin izlenebileceği “Ustalara Saygı” toplantısında, şairle 1971 yılında sürgün edildiği Adana’da tanışan ve çeyrek asır sonra onun belgeselini yapan Nebil Özgentürk’ün filminden bölümler de gösterilecek.
 
Kemal Kocatürk’ün bu sezon seyircilere sunduğu “Can” adlı oyundan tadımlık bir bölüm yorumlayacağı etkinlik; Can Yücel şiirleriyle tiyatro, müzik, sinema ve edebiyatı buluşturan bir sanat şölenine dönüşecek.

Bilgi için:
Faruk Şüyün: 0533 468 30 63
Melih Cevdet Anday Sahnesi / (Akatlar Kültür Merkezi): 0212 351 93 84
Adres: Akmerkez’in Etiler’e giden kapısının karşısındaki Zeytinoğlu Caddesi üzerinde...

Yeni Haberler