“Annemin Şarkısı” Her Cuma Yeni Sinema’da

“Annemin Şarkısı” Her Cuma Yeni Sinema’da

Erol Mintaş'ın "Annemin Şarkısı" filmi, 23 Ocak Cuma günü saat 19.00’da Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 19 Ocak 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Erol Mintaş’ın yazıp, yönettiği “Annemin Şarkısı” filmi seyirciyle buluşacak.

“Annemin Şarkısı”, 51. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi ilk film, en iyi erkek oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu ve en iyi müzik ödüllerine layık görüldü. 2014 Saraybosna Film Festivali’nde,
“Saraybosna'nın Kalbi En İyi Film, Saraybosna'nın Kalbi En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini alan bol ödüllü “Annemin Şarkısı” filminin oyuncu kadrosunda ise Feyyaz Duman, Zübeyde Ronahi, Nesrin Cavadzade gibi isimler yer alıyor.

23 Ocak 2015 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Her Cuma Yeni Sinema, 30 Ocak 2015’te Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er ikilisinin yönettiği “Sev Beni” filmi ile devam edecek.

ANNEMİN ŞARKISI / Klama Dayîka Min / Song of My Mother
Türkiye / 2014 / Türkçe, Kürtçe / 103’

Yönetmen: Erol Mintaş
Senarist: Erol Mintaş
Oyuncular: Feyyaz Duman, Zübeyde Ronahi, Nesrin Cavadzade

Film Hakkında
Filmde hafızalarındaki şarkının peşine düşmüş bir anne ile oğlunun naif ve samimi hikayesi anlatılır. 90'lı yıllarda Doğu'da boşaltılan köylerinden İstanbul'a göç etmek zorunda kalan aile, yerleşmiş oldukları Tarlabaşı'nın “kentsel dönüşüm” projesiyle boşaltılması üzerine ikinci bir göçe zorlanırlar. Taşındıkları yeni semtte yükselmiş beton binalar ve İstanbul'un değişen yeni yüzüyle karşı karşıya gelmek zorunda kalan yaşlı annenin travması, köye dönme hayali ve oğlunun bu durumla mücadelesi anlatılmaktadır.

Tarih: 23 Ocak 2015, Cuma
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.
Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.

Yeni Haberler