KısaKes’meye Hazır Olun!

KısaKes’meye Hazır Olun!

Beşiktaş Belediyesi desteğiyle, KısaKes, kısa film serüvenine büyüyerek devam ediyor.

Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2015 Cuma

Dünyadaki öğrenciler için, öğrenciler tarafından yaratılan KısaKes Film Festivali, 28 Ocak’ta gerçekleşecek gala gecesiyle 87 ülke, 1300 film arasından seçilen 12 genç yönetmeni İstanbul’da buluşturuyor.

Zeynep Özbatur son filminin toplantısını, Paolo Bertolin Venedik Film Festival direktörlüğünü, David Wilkinson İngiltere'de imza attığı ilkleri, Palme d’Or ödüllü Rezan yönetmen koltuğunu, Özge Özpirinçci son dizisinin setini üç günlüğüne kapıp jüri koltuğunda KısaKes'iyor.

KısaKes film serüvenine büyüyerek devam ediyor. Yarışma deneyimini de arkasına alarak festival hayatına adım atan KısaKes, artık uluslararası bir kısa film festivali; ama merak etmeyin o hala öğrenci!

Sinemaseverler, KısaKes ile birlikte hem 12 genç yönetmenin filminden oluşan özel yarışma seçkisini, hem de dünya çapında pek çok başarıya imza atmış kısa film yönetmenlerinin KısaKes'e katılan kısa filmlerini bir arada izleme fırsatı yakalıyor. Festival sırasında, sinemaseverler yarışma seçkisini izlemekle kalmayıp, filmlere oy vererek ödüle ortak oluyor.

Sinema sektörünün uluslararası yerli ve yabancı önde gelen isimleri deneyimlerini ilk ağızdan masterclass’lar, workshoplar ve söyleşiler aracılığıyla katılımcılara aktarırken; kokteyllerde genç sinemacı ve sanatseverler sektörün özel isimleri ile tanışma olanağı yakalıyor.

28 Ocak Çarşamba gecesi gerçekleşecek olan festivalin gala gecesinde finale kalan uluslararası 12 yönetmen arasından 5’i sinemaseverlerin katılımıyla unutulmaz bir gecede ödülleriyle buluşuyor.

KısaKes sinemaseverler, genç yetenekler ve ünlü isimleri bir araya getirmekle kalmıyor. Satın alınan her bilet için Kansersiz Yaşam Derneği’ne katkıda bulunmanızı sağlıyor.

Kısakes Film Festivali, 26-28 Ocak tarihlerinde Beşiktaş Belediyesi desteğiyle sinemaseverlerle buluşacak.

Festival ve etkinlikler hakkında daha detaylı bilgi için www.kisakes.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yeni Haberler