"Bensiz" Filmi Her Cuma Yeni Sinema’da!

"Bensiz" Filmi Her Cuma Yeni Sinema’da!

Ahmet Küçükkayalı’nın yazıp yönettiği “Bensiz” filmi, 6 Şubat 2015 Cuma günü Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 02 Şubat 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Ahmet Küçükkayalı’nın yazıp yönettiği “Bensiz” filmi seyirciyle buluşacak.

“Bensiz” filmi Genç, yakışıklı, yetenekli ve başarılı Necip’in vücudunun felç olmasıyla, bedeninin içinde çıktığı içsel yolculuktaki kişisel uyanışını konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise, Metin Akdülger, Öykü Çelik, Burçin Abdullah, Cengiz Orhonlu, Nurseli İdiz gibi isimler yer alıyor.

6 Şubat 2015 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Her Cuma Yeni Sinema, 13 Şubat 2015’te Hüseyin Karabey’in “Sesime Gel” filmi ile devam edecek.


BENSİZ
Türkiye / 2014 / Türkçe

Yönetmen: Ahmet Küçükkayalı
Senarist: Ahmet Küçükkayalı
Oyuncular: Metin Akdülger, Öykü Çelik, Burçin Abdullah, Cengiz Orhonlu, Nurseli İdiz, Eli Mango, Nurhan Yılmaz

Film Hakkında
Necip, yıllardır sürdürdüğü başarılı, profesyonel futbolcu olma hayalini 1.lige çıkmak için mücadele verdikleri son playoff maçına kadar taşımıştır. Egoların, kazanma hırsının öne çıktığı maçta, sert bir müdahale sonunda Necip’in vücudunun tamamı felç olur. Hastanede geçen yoğun bakım ve tedavi sonrasında evinde ilk gününde yaşananlar Necip’in yaşamına ve çevresindeki insanlara mercek tutacaktır. Genç ve yakışıklı, yetenekli ve başarılı Necip; yaşadıkları eski köşkün ahşap işlemeli koltuğunun üzerine bırakılmış bir örtü veya odanın içindeki diğer mobilyalardan farksızdır. Necip’in evinde bir dünya saklıdır. Bu ev insanı var eden duyguların ve düşüncelerin çözümlemelerinin yer aldığı bir ahlak kuytusudur. Gören duyan ancak bedeni hissetmeyen, tepki veremeyen bir insan figürüdür. Necip, bedeninin içinde çıktığı içsel yolculukta kişisel uyanışını yaşayacaktır.

Tarih: 6 Şubat 2015, Cuma, 19.00
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.
Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.

Yeni Haberler