“Lal” Filmi Her Cuma Yeni Sinema’da!

“Lal” Filmi Her Cuma Yeni Sinema’da!

Semir Aslanyürek’in yazıp yönettiği “Lal” filmi, 20 Şubat 2015 Cuma günü Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Semir Aslanyürek’in yazıp yönettiği “Lal” filmi seyirciyle buluşacak.

Yılmaz Güney filmleri arasında günlerce yolculuk eden Cemal ile Süleyman başlarından geçen olaylarla kiminin hatıralarını canlandıracak, kimini ise güldürecek ola filmin oyuncu kadrosunda ise Erkan Can, Erdal Sarı, Ata Murat Kalkan, Gürkan Uygun, Emre Altuğ, Feride Çetin gibi isimler yer alıyor.

20 Şubat 2015 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Her Cuma Yeni Sinema, 27 Şubat 2015’te Çiğdem Vitrinel’in yazıp yönettiği “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Filmi” ile devam edecek.

LAL

Türkiye / 2013 / Türkçe / 87’

Yönetmen: Semir Aslanyürek
Senarist: Semir Aslanyürek
Oyuncular: Erkan Can, Erdal Sarı, Ata Murat Kalkan, Gürkan Uygun, Emre Altuğ, Feride Çetin

Film Hakkında
Cemal ve Süleyman 1970'li yılların Çukurovası'nda, Antakya'nın küçük bir köyünde yaşayan iki iyi arkadaştır. En büyük ortak noktaları sıradan mahalle oyunları yerine, yeni maceralara atılmak olan bu ikili, mahalledeki çocuklara kendilerini ispat etmek için cesaret isteyen bir yolculuğa çıkarlar. Adana’ya gidip “Endişe” adlı filmini bu kentte çeken Yılmaz Güney’in fotoğrafını çekmeyi hedef edinirler. Yaya halde ve üstelik ellerindeki fotoğraf makinesi de çalıntı olan bu iki kafadar genç, Antakya ile Adana arasındaki vadilerde, yepyeni insanlar tanıyarak yollarına devam ederler. Yolları yeni hayatlarla ve yüzlerle kesişince maceraları da yeni bir boyut kazanacaktır.

Tarih: 20 Şubat 2015, Cuma, 19.00
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.

Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.
 

Yeni Haberler