Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku...

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku...

Çiğdem Vitrinel’in yazıp yönettiği “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku” filmi, 27 Şubat 2015 Cuma günü Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Çiğdem Vitrinel’in yazıp yönettiği “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku” filmi, seyirciyle buluşacak.

Filmin hikayesi ve senaryosu İlhami Algör’ün aynı adlı romanından esinlenilerek kaleme alındı. 51. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi görüntü yönetmeni ödülünü alan filmin oyuncu kadrosunda ise Erdal Beşikçioğlu, Sezin Akbaşoğulları, Harun Tekin, Hare Sürel, Derya Alabora gibi isimler yer alıyor.

27 Şubat 2015 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Her Cuma Yeni Sinema, Mart ayında yepyeni filmlerle devam edecek.

FAKAT MÜZEYYEN BU DERİN BİR TUTKU
Türkiye / 2014 / Türkçe / 107’

Yönetmen: Çiğdem Vitrinel
Senarist: Çiğdem Vitrinel, Ceyda Aşar
Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Sezin Akbaşoğulları, Harun Tekin, Hare Sürel, Derya Alabora

Film Hakkında
Henüz hiçbir kitabı yayımlanmamış yazar Arif, zamanının önemli bir kısmını kitabı üzerine kafa yorarak geçirir. Ona göre hayat, başta kadınlar ve ilişkiler olmak üzere pek çok çözümsüz soruyu içermektedir. İlişkiler konusunda bir türlü dikişi tutturamayan Arif her daim kafasını kurcalayan bu soruların peşindedir. Fakat beklemediği bir anda Müzeyyen'in ortaya çıkmasıyla, o güne dek bildiği ya da öğrenmeye çalıştığı her şey bir anda tersyüz olur. Zira Müzeyyen'in cazibesine kapılmamak elinde değildir ve kendini bu ilişkinin akışına bırakır.

Tarih: 27 Şubat 2015, Cuma, 19.00
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.

Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.


Yeni Haberler