Ustalara Saygı'da Çağdaş Kibeleler

Ustalara Saygı'da Çağdaş Kibeleler

Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel, Ustalara Saygı Gecesine “Çağdaş Kibeleler” konuk olacak.

Eklenme Tarihi: 06 Mart 2015 Cuma

Düşün, kültür, sanat, edebiyat ve iş dünyamızı zenginleştiren kadınlar, 9 Mart’ta “Ustalara Saygı”da buluşuyor.

“Çağdaş Kibeleler”e Saygı Duruşu

Beşiktaş Belediyesi tarafından 10 senedir düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinlikleri, 9 Mart Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek olan geleneksel “Çağdaş Kibeleler”e saygı duruşu gecesi ile sürüyor.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü özel etkinliği Akatlar Kültür Merkezi Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde 9 Mart Pazartesi akşamı saat 19.00’daki kokteyl ile başlayacak.

Faruk Şüyün’ün hazırladığı ve sunacağı gecede alanlarında ustalıklarını kanıtlamış konuşmacılar buradan yola çıkarak kadının dünkü ve bugünkü konumunu, geleceğini yorumlayacak, cemiyet, kültür, sanat ve bilim dünyasında kadınımızın yerini irdeleyecekler.

Toplantıda, bu sene 50. Sanat Yılı’nı kutlayan Dilek Türker, “Âbide-i Aşk Kuvay-ı Milliye Kadınları 2015" adlı yeni oyunundan bir bölüm sahneleyecek.

Sanat tarihi ve müzecilik uzmanı Prof. Dr. Filiz Yenişehirlioğlu, ressam Prof. Dr. Nazan Erkmen, minyatür ve performans sanatçısı Günseli Kato gecenin sanatçı kadınları...

Yazar ve çevirmen Sezer Duru ve Yazar Ayşe Kilimci ise etkinliğe edebiyat alanından katılacak isimler...

Müzik dünyasından Prof. Dr. Gülper Refiğ, iş dünyasından Yrd. Doç. Dr. Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun konuk olacakları “Çağdaş Kibeleler”e Saygı Duruşu gecesinde artık aramızda olmayan sanat, bilim ve düşün dünyasından alanına damga vurmuş kadınlar da bir dia gösterisi ile anılacaklar.

Ustalara Saygı etkinlikleri 23 Mart’taki Çetin Emeç’e Saygı toplantısıyla sürecek...

Tarih: 9 Mart 2015 Pazartesi
Yer: Melih Cevdet Anday Sahnesi - Akatlar Kültür Merkezi
Saat: 19.00 kokteyl, 20.00 etkinlik

*Ücretsiz


Yeni Haberler