Beşiktaş Belediyesi'nden "Evlilik Okulu Rehberlik Programı"

Beşiktaş Belediyesi'nden "Evlilik Okulu Rehberlik Programı"

Beşiktaş Belediyesi, Boşanmaların Sıklığının Belirgin Olarak Arttığı Bir Dönemde, Yeni Evlenecek Çiftlere Rehberlik Programı Düzenliyor

Eklenme Tarihi: 06 Temmuz 2012 Cuma

Beşiktaş Belediyesi, boşanmaların sıklığının belirgin olarak arttığı bir dönemde, yeni evlenecek çiftlere verilen evlilikte sık karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik bir rehberlik programı düzenliyor.

 

Temmuz 2012; İstanbul -- Boşanma oranlarındaki artışlardan yola çıkan Beşiktaş Belediyesi yepyeni bir projeyi hayata geçiriyor. "Evlilik Okulu Rehberlik Programı", çiftlere evlilik yaşamlarında karşılaşabilecekleri sorunlar ve onların nasıl aşılabileceği konularında bilgi vermeyi amaçlıyor. Evlilik Okulu, nikâh tarihi almak için Beşiktaş Belediyesi’ne başvuran çiftlere evlendikten sonra da hizmet verecek. Prof. Dr. Mehmet Sungur'un vereceği eğitimlerden evlenmeyi düşünenler, yeni evliler, evliliği devam eden fakat sorun yaşayan çiftler yararlanabilecek. Program 5 Temmuz 2012 Perşembe saat 19:00’da Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nde başladı ve 2 Ağustos 2012 tarihine kadar her perşembe devam edecek.

 

Evliliklerin gidişatını olumlu yönde etkilemesi hedeflenen "Evlilik Okulu Rehberlik Programı"kapsamında farklı eğitimler verilecek.  Bunlar arasında aşağıdaki başlıklarda sunulan eğitimler yer alıyor: 

 

- Bir kurum olarak evlilik
- Farklılıklarla birlikte yaşamak
- Kendini ve eşini tanıma
- Evlilikte sık karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları
- İletişim becerileri
- Sorun Çözme Becerileri
- Mutlu ve mutsuz çiftleri birbirinden ayıran temel özellikler
- İyi bir ilişkinin “olmazsa olmaz”ları
- İyi bir ilişkide uzak durulması gerekenler
- Evlilikte işlerin yolunda gitmediğine dair ilk işaretler gibi konularda bilgi ve beceri kazandırılmaya çalışılacak ayrıca çiftlere;
- Cinsel Yaşamda karşılaşılabilecek temel sorunlar
- Uzlaşma becerileri
- Karşılıklı Empati
- Aile içi Şiddeti önleme
- Sağlıksız kıskançlık
- Sadakatsizlik ve sonuçları
- Anne-baba olmak
- Sınırlar ve Sorumluluklar


Yeni Haberler