Beni Sen Anlat, Her Cuma Yeni Sinema’da

Beni Sen Anlat, Her Cuma Yeni Sinema’da

Mahur Özmen’in yazıp yönettiği “Beni Sen Anlat” filmi, 13 Mart 2015 Cuma günü Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 09 Mart 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta, Mahur Özmen’in yazıp yönettiği “Beni Sen Anlat” filmi seyirciyle buluşacak.

21. Adana Altın Koza Film Festivali'nde prömiyerini yapan film, 5. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde Nazlıcan Tuncalı’ya en iyi kadın oyuncu ödülünü getirdi. Filmin oyuncu kadrosunda ise Kürşat Alnıaçık, Nazlıcan Tuncalı, Gerçek Sağlar, Can Sipahi, Serap Sağlar, Aytaç Arman gibi isimler yer alıyor.

13 Mart 2015 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Her Cuma Yeni Sinema, 20 Mart 2015 Cuma günü Kenan Korkmaz’ın yazıp yönettiği “Gittiler: Sair ve Mechul” filmi ile devam edecek.

BENİ SEN ANLAT
Türkiye, 2014, 120’

Yönetmen:
Mahur Özmen
Senaryo: Mahur Özmen
Görüntü Yönetmeni: Yusuf Güven
Kurgu: Mesut Ulutaş
Müzik: Cafer Ozan Türkyılmaz
Sanat Yönetmeni: Gülşah Güneş
Oyuncular: Kürşat Alnıaçık, Nazlıcan Tuncalı, Gerçek Sağlar, Can Sipahi, Serap Sağlar, Aytaç Arman
Yapımcı: Mahur Özmen

Film Hakkında
İstanbul’un bir gecekondu mahallesinde ailesi ile yaşayan Bahar’ın ideali güzel sanatların sınavını kazanıp resim bölümünde okumaktır. Babasının siyasi kimliği nedeniyle polisçe aranması üzerine bir gece yarısı apar topar evden ayrılıp yeni ev tutana kadar komşularının boya badana işlerini yapıp bitirdiği lüks bir villaya kısa süreliğine gizlice girerler. Villanın sahipleri, çocuklarının lösemi hastası olması dolayısıyla, tedavi için bir süreliğine yurt dışına çıkmıştır. Evde kaldıkları ilk günün sabahında takvimler 12 Eylül’ü gösterirken, ordu tekrar yönetime el koyar. Kapana kısılan aile şimdi daha çaresizdir. Bahar evde kaldıkları sürede zamanla kendisini o dünyaya ait hisseder; ancak olaylar geliştikçe yanıldığını anlayacak, asıl gerçeği görecektir.

Tarih: 13 Mart 2015, Cuma
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.

Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.
 
Yeni Haberler