Ustalara Saygı Toplantısı – Sevgililer Günü Özel

Ustalara Saygı Toplantısı – Sevgililer Günü Özel

“Sevgililer Günü” sanatla kutlandı

Eklenme Tarihi: 08 Şubat 2013 Cuma

“Sevgililer Günü”
bu kez sanatla kutlandı
 


Beşiktaş Belediyesi tarafından sekiz sezondur düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, geleneksel Sevgililer Günü etkinliğiyle devam etti. Faruk Şüyün’ün hazırladığı “Ustalara Saygı-Sevgililer Günü Özel”, 11 Şubat Pazartesi akşamı, saat 20.00’de Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“Ustalara Saygı” gecesinde sevginin ve sevgililerin günü aşk şiirleri ve şarkılarıyla, sanatçı konukların konuşmalarıyla kutlandı. Etkinlikte, kısa bir süre sonra yeni albümünü yayınlayacak olan Vedat Sakman en sevilen aşk şarkılarını seslendirdiği mini bir konser verirken, tiyatro sanatçıları Ayşe Lebriz Berkem, Cem Baza ve Emir Çiçek şiirin büyük ustalarının aşk dolu dizelerini bir dinletiyle sanatseverlere sundu. Aynı oyuncular, Ahmet Ümit’in “Aşk Köpekliktir” adlı yapıtından bir bölümü okuma tiyatrosu olarak yorumlarken, kitabın yazarı Ümit de aşk üzerine görüşlerini seyircilerle paylaştı.

Yağmur Kalyoncu’nun sunuculuğunu üstlendiği “Ustalara Saygı-Sevgililer Günü Özel”de Yeşilçam’ın en güzel aşk filmlerinin senaryolarını yaratan Safa Önal da seyircileri o günlerin aşklarına, o günlerin İstanbul’una götüreceği bir konuşma yaptı. Suna Tanaltay’ın sevgi, aşk ve emek üzerine söyleşisinin de dinlenildiği etkinlikte, dünya sinemasının en sevilen aşk filmlerinden oluşturulan bir dia gösterisi de izleyiciyle buluşturuldu.


Yeni Duyurular