Gittiler ‘Sair ve Meçhul’ Levent Kültür’de

Gittiler ‘Sair ve Meçhul’ Levent Kültür’de

Kenan Korkmaz’ın yazıp yönettiği Gittiler ‘Sair ve Meçhul’ filmi 20 Mart 2015 Cuma günü Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Eklenme Tarihi: 20 Mart 2015 Cuma

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliği sezon kapanışını, Kenan Korkmaz’ın yazıp yönettiği Gittiler ‘Sair ve Meçhul’ filmi ile yapıyor.

Kenan Korkmaz’ın ikinci uzun metrajlı filmi olan Gittiler ‘Sair ve Meçhul’, zorunlu göç olgusunu bir aile dramı üzerinden beyazperdeye taşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Savaş Özdemir, Yahannun Akay, Ruhi Sarı, Selin Köseoğlu, Sonya Akay gibi isimler yer alıyor.

20 Mart 2015 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Önümüzdeki sezon yepyeni filmlerle devam edecek olan “Her Cuma Yeni Sinema”, yaz sonuna kadar sezonu kapatıyor.

GİTTİLER “SAİR VE MEÇHUL”
TÜRKİYE, 2014, 96’

Yönetmen: Kenan Korkmaz
Senaryo: Kenan Korkmaz
Görüntü Yönetmeni: Kenan Korkmaz
Kurgu: Kenan Korkmaz
Müzik: Rahşan İzmirli Oğuz
Sanat Yönetmeni: Ceren Can Korkmaz
Oyuncular: Savaş Özdemir, Yahannun Akay, Ruhi Sarı, Selin Köseoğlu, Sonya Akay
Yapımcı: Kenan Korkmaz

Film Hakkında
Yukarı Mezopotamya’nın kadim halklarından Süryanilerin yaşadığı Aynvert (Gülgöze) köyünün muhtarı ve çocukları üzerinden, gitmek ve dönmek sancılarını işliyor. Bölgede şiddet hüküm sürdüğü zamanlar, köyün neredeyse tamamı topraklarını, hatta ülkelerini terk eder. Muhtar, yaşadığı baskılara rağmen bırakıp gitmez köyünü. Oğullarından Joseph kararlıdır ve gider. Yuhan ise babasını bırakamaz. Joseph gittiği, Yuhan da kaldığı günden itibaren aldıkları kararı sorgularlar. Bu sorgulama çoğu zaman evlerinin tavanına nakşettikleri ve “sılsel” denen gökyüzü tasvirini izlerken yapılır. Kanat çırpışlarıyla o gökyüzünden özgürlüklerine uçmak isterler ama her seferinde duvara çarparlar.

Tarih: 20 Mart 2015, Cuma
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.

Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.
 
Yeni Haberler