İçimdeki Balık, Her Cuma Yeni Sinema’da!

İçimdeki Balık, Her Cuma Yeni Sinema’da!

Ertan Velimatti Alagöz’ün yazıp yönettiği “İçimdeki Balık” filmi, 24 Nisan 2015 Cuma günü, Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta, Ertan Velimatti Alagöz’ün yazıp yönettiği “İçimdeki Balık” filmi seyirciyle buluşacak.

İçimdeki Balık, insanoğlunun gelecekte suda yaşayacağına dair bilimsel bir öngörü oluşturan Barış’ın hayalinin, yaşamın doğallığı içinde nasıl bir gerçekliğe ulaşacağını konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Deniz Celiloğlu, Emirhan Arapoglu, Okan Avci, Hakan Gercek ve 21 Altın Koza Film Festivali’nde, “İçimdeki Balık” ile en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülen Deniz Özdoğan yer alıyor.

24 Nisan 2015 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Her Cuma Yeni Sinema, mayıs ayında yepyeni filmlerle devam edecek.

İÇİMDEKİ BALIK
91’ / Türkiye / 2014

Yönetmen: Ertan Velimatti Alagöz
Senaryo: Ertan Velimatti Alagöz
Yapımcı: Banu Alagöz
Görüntü Yönetmeni: Jarkko T. Laine
Kurgu: Ertan Velimatti Alagöz
Müzik: Amima
Sanat Yönetmeni: Banu Alagöz
Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Deniz Özdoğan, Emirhan Arapoglu, Okan Avci, Hakan Gercek, Bengu Sen, Tarik Papuccuoglu, Zeynep Askar, Efe Koprulu, Genco Caglar

Film Hakkında
İçimdeki Balık, fiziksel ve zihinsel sınırlarının içerisine sıkışmış olan Barış'in özgürleşme hikayesini, akvaryumdan okyanusa açılma metaforuyla anlatıyor. Film Barış'in, insanlığın gelecekte suda yaşayacağına dair bilimsel fikrinin bile hayatın doğal akışı içinde inanç ve güvenle nasıl bir tür gerçeğe dönüşebildiğini anlatarak izleyiciye hayal ile gerçek arasındaki ince çizgiyi sorgulatmayı, hayatlarımıza farklı açılardan baktırabilmeyi hedefliyor.

Tarih: 24 Nisan 2015, Cuma
Saat:
19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres:
Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.
Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.
 
Yeni Haberler