Kaybedebilme Kabiliyeti, Levent Kültür’de!

Kaybedebilme Kabiliyeti, Levent Kültür’de!

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit’te bu hafta, Ender Yeşildağ’ın “Kaybedebilme Kabiliyeti” belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Eklenme Tarihi: 24 Nisan 2015 Cuma

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 29 Nisan 2015 Çarşamba günü “Kaybedebilme Kabiliyeti” belgeseli gösterilecek.

Belgesel, piyango sistemini, büyük ikramiye kazananların başına gelenleri ve kazanma ümidinin hikayesini, iki kere büyük ikramiye kazanmış bir ayakkabı boyacısının gözünden anlatıyor.

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit, mayıs ayında yepyeni belgesellerle devam edecek.

KAYBEDEBİLME KABİLİYETİ
Türkiye / 2007 / 38’ / Türkçe

Yönetmen:
Ender Yeşildağ

Belgesel hakkında
Bir piyango biletinde size büyük ikramiyenin çıktığını düşünün, ne yapardınız? Üstelik siz bir ayakkabı boyacısısınız. Bütün paranızı tekrar ayakkabı boyacılığı yapacak noktaya gelinceye kadar harcayabilir miydiniz? Evet, hikayemiz budur ama bu kadar değil... O şaşalı hayattan tekrar ayakkabı boyacısı olarak döndüğünüz hayatınızda yine bir büyük ikramiye kazansaydınız herhalde aynı şeyi yapmazdınız. Evet, doğru anladınız, yine büyük ikramiye ve yine aynı son... İnsanları büyük para hayalleri ile oyalayan sistemin bu hayaller gerçek olsa dahi yaşanacak aynı sonun ve aynı ümidin hikayesi...

Tarih: 29 Nisan 2015, Çarşamba
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.

Yeni Haberler