Engelsiz Sinema Devam Ediyor!

Engelsiz Sinema Devam Ediyor!

Beşiktaş Belediyesi, görme ve işitme engelli vatandaşlar için sesli ve yazılı betimleme yöntemiyle gerçekleştirilecek olan özel film gösterimleri düzenliyor.

Eklenme Tarihi: 05 Mayıs 2015 Salı

Beşiktaş Belediyesi, görme ve işitme engelli yetişkinler ve çocuklar için özel film gösterimleri düzenliyor.

Sesli ve yazılı betimleme yöntemi ile görme ve işitme engelli vatandaşlara keyifli dakikalar yaşatacak olan filmler, mayıs ayında da ücretsiz olarak Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Yetişkinler ve çocuklar için sesli ve yazılı betimleme yöntemiyle gösterilecek olan filmlerin gösterim tarihlerini besiktaskultursanat.com ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Engelsiz Filmler - Program

Yetişkinler için sesli ve yazılı betimleme yöntemiyle gösterilecek olan filmlerin gösterim tarihleri ve konuları ise şöyle:

2 Mayıs 2015 Cumartesi, 18.30
TAMAM MIYIZ? (2013, 92’)
Yönetmen: Çağan Irmak
Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Aras Bulut İynemli, Sumru Yavrucuk, Zuhal Gencer Erkay, Gürkan Uygun, Aslı Enver

Konu
Hayatı ile yüzleşen Temmuz, dibe vurmuş, yaşama küsmüştür. İhsan ise, bedensel dezavantajı sebebiyle, hayatını annesine bağlı yaşamak zorunda genç bir adamdır. Gerçekleştiremeyeceği hayallerinin yanı sıra annesinin sırtında bir yük olmaktan da mutsuz olan İhsan’ın kurtuluşu ile ilgili tek bir fikri vardır. Ta ki Temmuz’la karşılaşana dek.


13 Haziran 2015 Cumartesi, 18.30

KARNAVAL (2013, 96’)
Yönetmen: Can Kılcıoğlu
Oyuncular: Serdar Orçin, Tülin Özen, İpek Bilgin, Sait Genay, Vedat Erincin

Konu
36 yaşındaki Alis, babası onu evden kovunca arabasında yaşamaya başlar. Sonuç alamadığı iş görüşmelerinden sonra bir gün kendini evden eve "Karnaval " hal ı yıkama makinesi pazarlarken bulur. Karnaval ile Alis arasında sıra dışı bir dostluk başlar. Alis bu yeni serüveninde bir gün, Demet´le karşılaşır.Engelsiz Çocuk Filmleri - Program

Sesli ve yazılı betimleme yöntemiyle gösterilecek olan çocuk filmlerinin gösterim tarihleri ve konuları ise şöyle:

*Okulların katılım tarihlerine göre gösterim saatleri değişiklik gösterebilir.

15 Mayıs 2015 Cuma, 11.00
AYAS (2013, 80’)
Yönetmen: Mustafa Tuğrul Tiryaki, H. Emre Konyalı
Seslendirenler: Selin Derin Akçin, Arda Beyaztaş, Ayşe Şule Bilgiç, Ömer Faruk Biçer

Konu
Ayas’ın maceralarla dolu 5 gününü anlatan film, Ayas’ın evde bir köpek beslemek istemesiyle başlar. Köpek
sevdas ı yüzünden Ayas’ın başına gelmeyen kalmamıştır. Ama bu sayede bilgisayar mühendisi babasının ona özel oluşturduğu RGG programı hayatına girer. RGG programı ile günlük tutmaya başlayan Ayas düşlerini, başından geçen maceralarını ve öğrendiklerini her gün RGG’ sine anlatır.


29 Mayıs 2015 Cuma, 11.00
KORSANLAR! (2012, 88’)
Yönetmen: Peter Lord
Oyuncular: Brendan Gleeson, Hugh Grant, Salma Hayek, Martin Freeman

Konu

Bugüne kadarki en büyük Uyumsuzlar Bandosuyla beraber gülünç korsanların yedi denizlere doğru eğlenceyle çıktıkları yolculuğa yelken açın! Artık adı kötüye çıkmış Korsan Kaptan kendisini herkesin peşinde olduğu “Yılın Korsanı” ödülünü kazanmaya adar. Şimdi Korsan Kaptan, güvenilir dostu dodo kuşu Polly ve yanında ayak takımı ekibiyle, şeytani kraliçeyle savaşmalı ve bir korsanın asla vazgeçemediği tutkunun ne olduğunu asla unutmamalıdır: Macera!


10 Haziran 2015 Çarşamba, 11.00
CESUR TAVŞANIN SİHİRLİ MACERASI (2013, 78')
Yönetmen: Esben Toft Jacobsen

Konu
Esben Toft Jacobsen’in prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan üç boyutlu animasyon filminin ilham kaynağı Yunan mitolojisi ve Kuzey ülkelerinin masalları. Küçük tavşan Johan, babasıyla yaşadığı teknede bir gün yalnız kalır. O sırada, Tüy Kralının Diyarı’nın hayali dünyasında olan annesinden bir yardım çağrısı alır. Cesur küçük tavşan içeri gizli gizli sızarak annesini bulur. Bu hayali dünya, yemyeşil doğası ve çılgın yaratıklarıyla maceralarla dolu, renkli ve büyülü bir yerdir.


*Gösterimler Ücretsizdir.
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu

Adres: 
Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71


Yeni Haberler