Hayatın Ritmi Aksak, Levent Kültür’de

Hayatın Ritmi Aksak, Levent Kültür’de

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit’te bu hafta, Yasin Ali Türkeri’nin “Hayatın Ritmi Aksak” isimli belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Eklenme Tarihi: 04 Mayıs 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 6 Mayıs 2015 Çarşamba günü “Hayatın Ritmi Aksak” belgeseli gösterilecek.

Belgesel, Ermeni asıllı bir kanto sanatçısı olan Samatyalı Ankine’nin yaşadığı zorluklara karşın ayakta kalabilme savaşını konu alıyor. Yaşadığı zorluklara bir de dinsel ve kültürel çatışmalar eklenen Ankine'nin hikayesi; kendisi, ailesi ve yakın çevresi üzerinden anlatıyor.

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit, 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü, Nefin Dinç’in “Artık Hayallerim Var" isimli belgeseli ile devam edecek.

HAYATIN RİTMİ AKSAK
Türkiye / 2008 / 52'
Yönetmen: Yasin Ali Türkeri

Belgesel hakkında
Ermeni kantocu Madam Ankine’nin -sahne adıyla Aysun Işık- müslüman eşi Ömer Uğur’la dillere destan aşk hikâyesi, Samatyalı Ankine’nin kantoya olan tutkusu; kendisi, ailesi ve yakın çevresi üzerinden anlatılıyor.

Tarih: 6 Mayıs 2015, Çarşamba
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.

 
Yeni Haberler