Çekmeköy Underground, Her Cuma Yeni Sinema’da

Çekmeköy Underground, Her Cuma Yeni Sinema’da

Ayşim Türkmen’in yazıp yönettiği “Çekmeköy Underground” filmi, 8 Mayıs 2015 Cuma günü Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Ayşim Türkmen’in yazıp yönettiği “Çekmeköy Underground” filmi seyirciyle buluşacak.

Çekmeköy Underground lüks semtlere dönüşen gecekondu mahallelerindeki gençlerin öyküsü. Filmin oyuncu kadrosunda ise Tarık Can Sipahi, Cemal Kerem Can, Berfin Gözde Kocaoğlu, Ayça Aslı Menaz gibi genç oyuncular yer alıyor.

8 Mayıs 2015 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Her Cuma Yeni Sinema, 15 Mayıs 2015 Cuma günü Esra Saydam ve Nisan Dağ’ın “Deniz Seviyesi” isimli filmi ile devam edecek.

ÇEKMEKÖY UNDERGROUND
96' / Türkiye / 2014

Yönetmen: Ayşim Türkmen
Senaryo: Ayşim Türkmen, Can Merdan Doğan, Şirin Güven
Oyuncular: Tarık Can Sipahi, Cemal Kerem Can, Berfin Gözde Kocaoğlu, Ayça Aslı Menaz, Ferhat Barış Gönenen, İsmail Onur Öztay, Emir Hakan Ummak, Ali Özer Arslan, Ayşe Selen

Film Hakkında
Mahallenin gençleri yıllardır hayalini kurdukları stüdyoya kavuşmuşlardır. Bir yandan yetenek yarışmasına hazırlanmakta bir yandan da hapisten çıkacak abileri için heyecanla 'arabesk rap' tarzı bir klip hazırlamaktadırlar. Cemal Abi, nam-ı diğer 'Küllü Harap' hapisten çıkar gelir ancak kendi hayal dünyasında yaşattığı aşk hikayesi dışında hiçbir şeyle ilgilenmez. Üstelik haksız yere hapse girdiği bilinen Cemal'in aşk yüzünden kaçakçılık yapmış olduğu ortaya çıkar. Aşkın getirmiş olduğu trajediden kaçmaya çalışan gençler dansla, müzikle hayata tutunmak isteseler de İstanbul'un ışıltılı acımasızlığı hayallerine kurşun sıkacaktır.

Tarih: 8 Mayıs 2015, Cuma
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.
Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.

Yeni Haberler