“Artık Hayallerim Var” Levent Kültür’de

“Artık Hayallerim Var” Levent Kültür’de

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit’te bu hafta, Nefin Dinç'in “Artık Hayallerim Var” isimli belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü “Artık Hayallerim Var” belgeseli gösterilecek.

Türkiye'de demokrasi ve insan hakları üzerine kısa film çeken öğrencilerin hikâyesini anlatan "Artık Hayallerim Var", TRT Belgesel Ödülleri'nde "Ulusal Profesyonel Kategori"de "En İyi Film Ödülü"ne layık görüldü.

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit, 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü, Mehmet Özgür Candan’ın “Göç” isimli belgeseli ile devam edecek.

ARTIK HAYALLERİM VAR
Türkiye / 2014 / 62’ / Türkçe
Yönetmen: Nefin Dinç

Belgesel hakkında
“Size tüm dünyaya duyurabileceğiniz tek bir cümle hakkı verseler, o cümleniz ne olur?”
"Artık Hayallerim Var" Türkiye'de demokrasi ve insan hakları üzerine kısa film çeken öğrencilerin hikâyesini anlatıyor. Türkiye’de 6 şehirde 72 öğrenci kısa filmlerini çekerken birçok zorluk ile karşılaşıyorlar. Bütün engellere rağmen öğrenciler kendi cümlelerini kurabilmenin ve seslerini duyurabilmenin vazgeçilmezliğini öğreniyorlar.

Tarih: 13 Mayıs 2015, Çarşamba
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.
 
Yeni Haberler