Deniz Seviyesi, Her Cuma Yeni Sinema’da

Deniz Seviyesi, Her Cuma Yeni Sinema’da

Esra Saydam ve Nisan Dağ’ın yazıp yönettiği “Deniz Seviyesi” filmi, 15 Mayıs 2015 Cuma günü Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Esra Saydam ve Nisan Dağ’ın “Deniz Seviyesi” filmi seyirciyle buluşacak.

21. Adana Altın Koza Film Festivali’nin bol ödüllü filmi Deniz Seviyesi, bir geri dönüş hesaplaşmasını konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Damla Sönmez, Ahmet Rıfat Şungar, Jacob Fishel gibi isimler yer alıyor.

15 Mayıs 2015 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Her Cuma Yeni Sinema, 22 Mayıs 2015 Cuma günü Evren Erdem’in “Yola Çıkmak” isimli filmi ile devam edecek.


DENİZ SEVİYESİ
Türkiye, 2014, 105’

Yönetmen: Esra Saydam, Nisan Dağ
Senaryo: Esra Saydam, Nisan Dağ
Görüntü Yönetmeni: John Wakayama Carey
Kurgu: Özcan Vardar
Müzik: Kyle Woodworth
Sanat Yönetmeni: Neslihan Arslan
Oyuncular: Damla Sönmez, Ahmet Rıfat Şungar, Jacob Fishel, Sanem Öge, Hakan Karsak, Elif Ürse, Özüm Ersoy, Ayça Yağcıoğlu, Mert Bulgan, Sinan Eczacıbaşı, Serdar Yeğin

Film Hakkında
Damla, New York’ta yaşayan başarılı bir iş kadınıdır. Onu seven Amerikalı kocası ve karnındaki 6 aylık bebeğine rağmen Damla’nın aklı hâlâ geçmiştedir, anne olmaya hazır değildir. Çocukluğunu geçirdiği yazlık evi, kuzeninin satacağını öğrenince, Damla kocasıyla beraber Ayvalık’a gider. Damla’nın kendisi ve geçmişi ile barışa bilmesi için, yıllar önce orda bıraktığı Burak’a ondan senelerce sakladığı sırrını anlatması gerekir.

Tarih: 15 Mayıs 2015, Cuma
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.
Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.
 
Yeni Haberler