"Göç" Belgeseli Levent Kültür’de!

"Göç" Belgeseli Levent Kültür’de!

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit’te bu hafta, Mehmet Özgür Candan’ın “Göç” isimli belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü “Göç” belgeseli gösterilecek.

Belgesel, Çoruh Nehri üzerinde yapımına başlanan barajların yüzünden kendi topraklarından, evlerinden ve kültürlerinden kopararak zorunlu göçe mecbur kalan köylülerin hikayesini konu alıyor.

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit, 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü, Andreas Apostolides’in “Bir Balkan Masalı” isimli belgeseli ile devam edecek.

GÖÇ
Türkiye / 2010 / 39' / Türkçe
Yönetmen: Mehmet Özgür Candan

Belgesel hakkında
Belgesel, Çoruh Nehri’nin kıyısında oluşturdukları tarlalarda geçimlerini sağlayan ancak yapımına başlayan barajlar nedeniyle topraklarından, evlerinden kopmak zorunda kalan köylünün hikâyesini anlatıyor. Belgesel, başka diyarlara bir nevi sürgün edilen hayatlardan kesitler sunarken, yaşadıkları travmaları ve uzaklaşmak zorunda kaldıkları geleneksel kültürlerine de tanıklık ediyor.

Tarih: 20 Mayıs 2015, Çarşamba
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.

 
Yeni Haberler