Ötekilerin Hikâyesi “Kitap” Levent Kültür’de!

Ötekilerin Hikâyesi “Kitap” Levent Kültür’de!

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit’te bu hafta, Demet Adıgüzel’in “Kitap” isimli belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2015 Cuma

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 3 Haziran 2015 Çarşamba günü “Kitap” belgeseli gösterilecek.

Film yapımcısı ve fotoğrafçı Demet Adıgüzel’in, “Kitap” isimli belgeseli, ‘ötekiler’in hikâyesini Alevi kimliği üzerinden anlatıyor.

Film, 2014 Kanada Uluslararası Film Festivali’nde film yapımcılığında mükemmellik ödülünü alan “Kitap”, 2014 Rotterdam Kırmızı lale Film Festivali’nde de gösterildi.

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit, 10 Haziran 2015 Çarşamba günü, Taylan Mutaf ve Uluç Keçik’in “Anadolu Break” isimli belgeseli ile devam edecek.

Kitap - The Book
Kitap / The Book
Yönetmen: Demet Adıgüzel

Belgesel hakkında
"Kitap" öteki olmak üzerine geçmişten ve kimlik olgusundan yola çıkarak hazırlanmış bir belgesel - deneysel kısa filmdir. Film kendi geçmişini ve kimliğini sorgulayan bir iç yolculukla toplumsal bir soruna parmak basmayı hedefleyen Demet Adıgüzel’in ilk filmidir.

Tarih: 3 Haziran 2015, Çarşamba
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Gösterimler ücretsizdir.
 
Yeni Haberler