Dünya Çevre Günü’nde Ortaköy’de Buluşuyoruz...

Dünya Çevre Günü’nde Ortaköy’de Buluşuyoruz...

Beşiktaş Belediyesi ve Sualtı Temizlik Ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde “Konuşan Balık Deniz ve Çocuk Şenliği” düzenliyor.

Eklenme Tarihi: 05 Haziran 2015 Cuma

Ortaköy’de herkes susuyor, minikler konuşuyor! 

Beşiktaş Belediyesi ve Sualtı Temizlik Ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği’nin birlikte düzenlediği” Konuşan Balık Deniz ve Çocuk Şenliği ve Dünya Çevre Günü etkinliği” 5 Haziran Cuma günü Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı işbirliği ile Ortaköy Sahili’nde yapılacak.

Şenlik alanında yapılan yarışmaları (resim, kısa öykü ve slogan), deniz sunumları, performanslar, kukla tiyatrosu, “Ben Çöp Değilim” ve “Su Perisi” tiyatroları, geri dönüşüm konteynerleri ile perküsyon performansı, sualtı temizlik dalışı, sualtından canlı yayın, STH Açık Hava Sergisi, serbest kürsü... Hepsi ve daha fazlası 5 Haziran’da Ortaköy Sahili’nde.

Sualtı çalışmaları sahne arkasına kurulacak dev ekrandan canlı olarak izlenebilecek, çocuklar dalgıç abileriyle sualtında çalışırken konuşabilecek, sorular sorabilecekler. STH Sualtı Temizlik Ekibine bu kez Sahil Güvenlik Komutanlığı da 4 dalgıcı ile destek verecek.

Şenliğe çevre ilköğretim okullarından 300 kadar öğrenci katılacak. Minik katılımcılar deniz kıyısında kurulacak resim atölyesinde denizi resmedecek, deniz konulu kısa öykülerini paylaşacak ve gün sonunda slogan yarışması ile “Konuşan Balık 2016”ya kadar kullanacağı sloganını bulacak. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.

Yakın zamanda kaybettiğimiz Yaşar Kemal’e ithaf edilen şenlikte bu yıl Sadun Boro Özel Ödülü'nü kazananlara Yaşar Kemal’in tüm eserlerini içeren kitap seti hediye edilecek.

Beşiktaş Belediyesi, Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği (STH) ve Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı işbirliği ile gerçekleştirilecek 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Konuşan Balık Deniz ve Çocuk Şenliği’ne tüm halkımız davetlidir.

5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Konuşan Balık Deniz ve Çocuk Şenliği Programı:

10:15 Şenlik Başlangıcı, Materyal Dağıtımı ve Slogan Kayıt Formlarının Toplanması, Resim Yarışmasının Başlangıcı, Tiyatro (Su Damlası), Sahil Güvenlik Komutanlığı Hücum Botu’nun ve Sualtı Sergisi’nin Gezilmesi
11:00 Atık Toplama Malzemeleri ile Perküsyon Performansı
11:15 Denizden Çıkan Atıklar Temalı Film Gösterimi
11:30 Toplumsal Afet Platformu Bilinçlendirme Etkinliği
11:45 Burak Reis İlköğretim Okulu Perküsyon Performansı (Sahnede)
12:00 Denizden Çıkan Geri Dönüştürülebilir Atıklar Sunumu (PAGÇEV)
12:15 Sualtı Temizlik Çalışmalarının Başlangıcı (Sualtından Canlı Yayın)
12:30 Resim Yarışmasının Tamamlanması, Atık Toplama Malzemeleri ile Perküsyon Performansı
13:00 Sualtı Temizlik Çalışmalarının Tamamlanması ve Envanter Çalışması
13:15 Sonuçların Açıklanması ve Ödül Töreni
13:30 Tiyatro (Ben Çöp Değilim!)
14:30 Kapanış

Tarih: 5 Haziran 2015, Cuma
Saat: 10.00 - 14.30
Yer: Ortaköy Sahili

Çevre Haftası'nda Gerçekleşecek Diğer Etkinlikler İçin Tıklayınız.

Yeni Haberler