Meteorolojiden Şiddetli Yağış Uyarısı!

Meteorolojiden Şiddetli Yağış Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2015 Salı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, şiddetli yağmurun İstanbul genelinde etkili olacağını belirtti. Yetkililer ve vatandaşlar su baskınlarına karşı uyarıldı.

Yerel Kuvvetli Yağış Uyarısı: Yağışların; sabah saatlerinde İstanbul'da, gün içerisinde de yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Meteorolojiden Uyarı
İstanbul Radarından alınan son görüntülere göre; İstanbul Anadolu Yakasında devam eden ve lokal olarak kuvvetli olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların ilerleyerek önümüzdeki saatlerde Boğaz çevresinde ve Avrupa Yakasında da görülmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (yerel kuvvetli yağış, lokal dolu ve yağış anında kısa süreli kuvvetli rüzgar) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sitesinde paylaşılan bilgilere göre; yağışların akşam saatlerine kadar devam edeceği belirtildi.

Yeni Duyurular