Kadına karşı şiddet için Beşiktaş’taydık.

Kadına karşı şiddet için Beşiktaş’taydık.

Bütün dünyada “kadına şiddete hayır” diyerek dans edenlerin sayısı 1 milyara ulaştı.

Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2013 Cuma

Beşiktaş ayaklandı!


Hadi gelin hep birlikte güzel bir hayal kuralım, dedik! Barışın egemen olduğu, sevginin ve mutluluğun geçer akçe kabul edildiği bir hayal… İnsanların bir arada yaşamaktan, üretmekten, kazanmaktan keyif aldığı bir hayal… Çok sesli ama farklı seslere duyarlı bir hayal… Daha yeşil, daha mavi, gökkuşağının renklerini kucaklayan bir hayal… En önemlisi de şiddetin olmadığı bir hayal… Kadının, erkeğin, çocuğun, gencin, yaşlının, kısacası her cinsten her yaştan insanın eşit olduğu bir hayal!
  
Çok mu zor? Zor olmadığını kadınlarımız ispat ettiler. Bu hayali gerçek kılmak, ete kemiğe büründürmek için 14 Şubat 2013 Perşembe günü, saat 13:00’da binlerce kadın Barbaros Meydanı’nda toplandı. Bütün dünyada “kadına şiddete hayır” diyerek dans edenlerin sayısı 1 milyara ulaştı.
  
Düşünün, 1 milyar insanın, kadının, erkeğin, çocuğun isteyip değiştiremeyeceği ne olabilir ki?
  
Kadına karşı şiddet için Beşiktaş’taydık. En önemli toplumsal yaralarımızdan birine kesin tedavi bulmak için… Tarihöncesi çağlardan bugüne kitleleri bir arada tutmaya başaran dans, bizi İstanbul’la, Türkiye’yle, dünyayla birleştirdi. Ritmik adımlarımız mutlu bir aile, mutlu bir toplum, mutlu bir ülke yaratmak için Barbaros Meydanı’nı inletti. Ama bununla da yetinmeyeceğiz. Kadına şiddetle başlayarak, hayalimizi dünyada egemen kılmadan vazgeçmeyeceğiz. Umudumuzu yitirmeden sonuna kadar dans edeceğiz.
  
Emeği geçen herkese teşekkürler!

 

 

 

 

 


Yeni Haberler