Tamev Sergisi Beşiktaş Çağdaş'ta Açıldı

Tamev Sergisi Beşiktaş Çağdaş'ta Açıldı

Tamev Sergisi Beşiktaş Çağdaş'ta Açıldı

Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2013 Cuma

Mustafa Kemal Merkezi (MKM) Beşiktaş Çağdaş Galerisi'nde, Trabzon Araştırmaları Merkezi'nin (TAMEV) katkılarıyla, daha önce eşi benzeri görülmemiş sanatsal bir etkinlik düzenlendi. Trabzon'lu ya da bir dönem Trabzon'da bulunmuş olan dört kuşaktan 75 sanatçının bir araya getirildiği karma sergi, Trabzon'un tarihsel, kültürel ve sanatsal birikimini araştırma ve geliştirmeyi hedefleyen vakfın son çalışması olarak göz doldurdu. Vakıf, sanatsal arenada ilk olarak Orhan Peker'in 1977 yılında bir sergi açılışında dillendirdiği düşü hayata geçirmek suretiyle, Karadeniz yöresine ve daha çok Trabzon'a atfedilebilecek pek bilinmeyen bu sanatsal zenginliği, sanat çevrelerinin ilgisine sundu.  

 

12 Şubat akşamı düzenlenen protokolde, TAMEV Yönetim Kurulu üyesi Taylan Üner, Beşiktaş Belediyesi Meclis Başkanı Kemal Çiloğlu ve Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan'ın sunuş konuşmaları sonrasında, Zeki Kocamemi, Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Kayıhan Keskinok'a, "Hocaların Hocası" yazılı birer plaket verildi. Ayrıca katılımcı tüm sanatçılara bir teşekkür belgesi sunularak, TAMEV adına bu etkinlikte yer aldıkları için teşekkür edildi. 

  

Sanat, siyaset ve iş dünyasından üst düzey protokolün ve önemli koleksiyonerin bulunduğu ilk günkü açılış sonrasında ertesi akşam düzenlenen ayrı bir açılışla serginin genel olarak halka sunumu yapıldı. Sergi, 28 Şubat'a kadar pazartesi günleri hariç, her gün 10:30- 19:00 saatleri arasında görülebilir.

  

 

 

 

 

 


Yeni Haberler