Ustalara Saygı Toplantısı –Dünya Kadınlar Günü Özel Çağdaş Kibeleler

Ustalara Saygı Toplantısı –Dünya Kadınlar Günü Özel Çağdaş Kibeleler

Alanlarının duayenleri, Dünya Kadınlar Günü’nü “Ustalara Saygı”da kutladı

Eklenme Tarihi: 25 Mart 2014 Salı

Alanlarının duayenleri, Dünya Kadınlar Günü’nü “Ustalara Saygı”da kutladı

  

 

 

 

 

“Çağdaş Kibeleler” ile bir gece 
 


Beşiktaş Belediyesi’nin sekiz sezondur düzenlediği “Ustalara Saygı” toplantıları, Dünya Kadınlar Günü geleneksel etkinliği “Çağdaş Kibeleler” ile devam etti. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan toplantı, 4 Mart Pazartesi akşamı Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Tuna Egemen’in sunduğu “Çağdaş Kibeleler” etkinliğinde; siyaset, tıp, basın, edebiyat, hukuk gibi alanlarda ülkemiz kadınının varlığını ispatlamış katılımcılar, kadın olmanın mesleklerine katkılarını, toplum içinde kadının yerini ve karşılaştıkları olumlu-olumsuz durumları seyircilerle paylaştılar.

“Kurtuluş Savaşı’nda kadınlar” temalı kısa bir filmin ve İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği’nin çalışmalarını anlatan görüntülerin izlenebileceği etkinliğin bu yılki “Çağdaş Kibeleler”i; halkla ilişkiler uzmanı Arın Saydam, televizyoncu Ayşenur Arslan, ressam Fatma Tülin, çevirmen ve yayıncı İlknur Özdemir, yazar Mine Söğüt, akademisyen Nazan Erkmen, kadın hakları savunucusu ve ülkemizin ilk kadın hukuku uzmanı Nazan Moroğlu, devlet eski bakanlarından Önay Alpago, oyuncu Sevil Uluyol, 1952’de hemşirelik okulundan mezun olan Zuhal Acıman Savaş, çevirmen ve gazeteci Sevin Okyay ile yazar Solmaz Kâmuran...

“Ustalara Saygı” toplantıları, 11 Mart’ta Göksel Kortay-Kerem Yılmazer’e saygı gecesiyle devam edecek.Bilgi için:

Faruk Şüyün: 0533 468 30 63
Akatlar Kültür Merkezi Melih Cevdet Anday Sahnesi: 0 212 351 93 82
Adres: Akmerkez’in Etiler’e giden kapısının karşısındaki Zeytinoğlu Caddesi üzerinde...


Yeni Haberler