Beşiktaş Müzik Fest

Beşiktaş Müzik Fest

Liseli Müzisyenler Beşiktaş Müzik Fest' te Buluştu

Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2014 Salı

LİSELİ MÜZİSYENLER BEŞİKTAŞ MÜZİK FEST'TE BULUŞTU

       
Beşiktaş Belediyesi liseler arası klasik ve caz müzik festivali "Beşiktaş Müzik Fest" etkinliğinin 3'üncüsünü 26 Mart Salı akşamı saat 20:00'de Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat'ta düzenlendi.

 

Beşiktaş Belediyesi bu yıl yabancı okulların öğrencilerini davet ederek uluslararası bir formata soktuğu liseler arası klasik ve caz müzik festivali "Beşiktaş Müzik Fest" etkinliğini 26 Mart Salı akşamı saat 20:00'de Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat'ta düzenlendi.

    
Caz ve klasik müzik eğitimi veren Türk ve yabancı liselerin öğrencilerinin katıldığı etkinlikte ilk defa yurt dışından da bir okul konuk oldu. Hollanda Kraliyet Konservatuvar’ının da aralarında bulunduğu Lise öğrencilerinin en iyi performanslarını sergiledikleri etkinliğe katılan okullarsa; Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, Burak Bora Anadolu Lisesi, Prof. Faik Somer Güzel Sanatlar Lisesi, İstek Belde Okulları, Silivri Hasan-Sabriye Gümüş Lisesi, Terakki Vakfı Okulları, KC Koninkljik Conservatorium Royal Conservatoıre
     

Dünyaya yayılıyor

 
Hollanda Kraliyet Akademisi Konservatuar'ının da katıldığı etkinlik Türkiye'den çıkıp uluslararası bir platform olma yolunda ilerliyor. Beşiktaş ilçesi okullarından başlayıp İstanbul'a ve ardından tüm dünyaya sıçraması vizyonu ile başlatılan etkinlik gelecek yıllarda alanında en önemli festival olma yolunda. Gelecek yıllarda etkinliğin daha da uluslararası bir formata kavuşması ve pek çok yabancı ülkeden öğrencilerin katılması bekleniyor.
Hollanda'dan gelen öğrenciler festivalin yanı sıra Beşiktaş Belediyesi'nce ağırlandı ve İstanbul turu kapsamında keyifli günler geçirdiler.

 

 

 

 

 


Yeni Duyurular