“Sihirli Flüt” Fulya Sanat’ta…

“Sihirli Flüt” Fulya Sanat’ta…

Beş kıtada sayısız ülkede konserler veren “Sihirli Flüt”, bir kez daha Fulya Sanat sahnesinde…

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2014 Çarşamba

New York Times eleştirmeninin taktığı “Sihirli Flüt” unvanı ile tanınan Dünya çapında ünlü flüt sanatçımız Şefika Kutluer, piyanist Maribeth Gowen eşliğinde bir resital veriyor. 1979 yılında üstün başarı ile Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan Kutluer, kariyer çalışmalarına Viyana’da ve Roma’da S.Cecilia Akademisi’nde devam etti. Birçok uluslararası ödül alan sanatçı, Viyana’da Uluslararası Flüt Yarışması’nda dünya birincisi oldu. 1995’de Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü’nü alan sanatçıya, 1998 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verildi. Daha pek çok başarıya imza atan flüt virtüozü, 2012 yılında Unicef’in “İyi Niyet Elçisi” seçildi. Kutluer doğduğu kent Ankara`da 4 senedir “Doğu Batı ile Buluşuyor” temalı “Uluslararası Şefika Kutluer Festivali`ni düzenlenliyor.
  

Avrupa Birliği Oda Orkestrası’nın “sürekli solist” ilan ettiği Kutluer`in dünya müzik marketlerinde bulunan 16 adet CD`si arasında Berlin Filarmoni, İngiliz Kraliyet Filarmoni gibi ünlü orkestralarla yaptığı CD`ler de bulunuyor.

 

Beş kıtada sayısız ülkede konserler veren “Sihirli Flüt”, bir kez daha Fulya Sanat sahnesinde…
  

Şefika KUTLUER-Flüt

Maribeth Gowen-Piyano
21 Kasım 2013, 20.00
   
Bilet Fiyatları: 15-20 TL

 

Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat konser biletlerinde; öğrenci, öğretmen, emekli, engelli ve 65 yaş üstü izleyiciler için %50 indirim uygulanır. Konser biletlerinizi www.fulyasanat.org adresinden veya gişeden temin edebilirsiniz.

  

Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Gişe: (0212) 215 60 37

 


Yeni Haberler