Bu haftanın filmi “Yuva”

Bu haftanın filmi “Yuva”

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu haftanın filmi “Yuva”

Eklenme Tarihi: 27 Kasım 2013 Çarşamba

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu haftanın filmi “Yuva”

 

Beşiktaş Belediyesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu hafta Ebubekir Çetinkaya’nın  yönetmenliğini üstlendiği “Yuva” belgeseli gösterimde olacak. 
 
“Yuva", en huzurlu yer olarak düşünülen aile ortamında yaşanan taciz ve tecavüz gerçeğini anlatıyor. Tabularından ve meşruluklarından beslenen toplumun 'mutlu aile' tablosuna bu kez değerlerimizi sorgulayarak bakmamızı sağlıyor. 2007 yılında okuduğu bir haberden etkilenerek yola koyulan Ebubekir Çetinkaya, aile içi taciz ve tecavüz mağdurlarının hikayesini, mağdurların kendi sesiyle izleyiciye aktarıyor.

  
 “Yuva” 27 Kasım Cuma saat 19.00’da Levent Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak izlenebilecek. 

Yönetmen Hakkında

"Ben filmin izleyicileri rahatsız etmesini isterim. Kutsadığımız ve sürekli korumaya çalıştığımız mutluluğumuzun arkasındakileri görmemiz gerekir"

Ebubekir Çetinkaya (1982, Diyarbakır) İstanbul'da yaşıyor. Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun olan Çetinkaya, Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. Medya ve sinema alanında çalışıyor.


Yuva
Türkiye - 52’30”
Yönetmen: Ebubekir Çetinkaya
Tarih: 27 Kasım 2013
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi

 


Yeni Haberler