“Her Cuma Yeni Sinema”bu hafta ‘Zerre’ filmi seyirciyle buluşuyor.

“Her Cuma Yeni Sinema”bu hafta ‘Zerre’ filmi seyirciyle buluşuyor.

“Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Erdem Tepegöz’ün ‘Zerre’ filmi seyirciyle buluşuyor.

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2014 Çarşamba

“HER CUMA YENİ SİNEMA” BU HAFTA ERDEM TEPEGÖZ’ÜN ‘ZERRE’ FİLMİ GÖSTERİME GİRİYOR

 

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Erdem Tepegöz’ün ‘Zerre’ filmi seyirciyle buluşuyor. Yapımcılığını ve yönetmenliğini Erdem Tepegöz’ün üstlendiği filmde, başrolleri  Jale Arıkan, Rüçhan Çalışkur ve Özay Fecht paylaşıyor.  

 

İlk gösterimini 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapan film, festivalden ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi İlk Film’ ve ‘En İyi Sanat Yönetmeni’nin de bulunduğu 5 ödül ile döndü.  3. Uluslararası Malatya Kristal Kayısı Film Festivali’nde de gösterilen film, burada da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ve ‘En İyi Kurgu’ ödüllerini aldı.

 

29 Kasım 2013 Cuma günü, saat 19.00’da gerçekleşecek olan gösterimin ardından filmin yönetmeni Erdem Tepegöz izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

 

“Her Cuma Yeni Sinema”, önümüzdeki hafta Çiğdem Vitrinel’in ‘Geriye Kalan’ filmiyle devam edecek.


Filmin Konusu

Zeynep, belediyede kadrolu bir iş hayali kurmaktadır. Çalışmakta olduğu tekstil atölyesinden kovulmuş, annesi ve hasta kızıyla birlikte küçük bir dairede oturmaktadır. Zeynep'in de ara sıra burnu kanamakta ancak parasızlık nedeniyle doktora gidememektedir. Ayrıca ev sabinin organ mafyası ile bağlantısı bulunmaktadır. Filmde Zeynep'in iş bulmak için gösterdiği çaba ve uğraşlara yer verilmektedir. Tüm bu koşullar arasında Zeynep, Trakya'da haftalık 90 TL yevmiye ile bir fabrikada çalışmaya başlar…Zerre
Türkiye - 80’
Tarih: 29 Kasım Cuma
Saat:19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi

Adres:

Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu

Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş

Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

 


Yeni Haberler