Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi

2019’da kurulan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesindeki Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi vatandaşlarımızın hizmetine açıldı.

Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi Nedir?
Şiddet gören kadınların ve çocuklarının psikolojik, hukuki, istihdam ve sosyal haklarla ilgili destek alabilecekleri bir yaşam merkezidir. Şiddet mağduru kadın ve çocuklar, sosyal çalışmacılarımızla yapılan görüşme sonrası barınma, psikolojik, hukuki ve sosyal haklar konusunda ilgili destek mekanizmalarına yönlendirilir. Kadın Dayanışma Merkezi bir sığınma evi değil sığınma evi öncesi ve sonrası kadınları ve çocuklarını psiko-sosyal açıdan destekleyen bir yaşam alanı olarak hizmet verir. Merkezimiz bünyesine psikolog, avukat ve istihdam bürosu personeli bulunur.

Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Birimi Nedir?

Çocuk ve gençlere yönelik etkinlikler, çalıştaylar düzenler; projeler üretir.

Eşitlik Birimi Nedir?
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz ile Sivil Toplum Kuruluşları arasındaki ilişkileri geliştirerek toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik eğitim ve farkındalık çalışmaları düzenler.

Fiziki Koşullarımız
Etkinliklerimize katılmak ya da şiddet konusunda destek almak için merkezimize gelen kadınlara ve çocuklarına yönelik etkinlik alanlarımız arasında kadınların evlerinden uzak birkaç saat geçirip kendine zaman ayırabileceği Yalnızlık Odası, atölye ve eğitim salonları, STK’ların kullanımına açık toplantı salonu, kadınların şiddet öncesinde ve sonrasında destek alabilecekleri; şiddet sonrası yeni bir hayat kurarken geçimlerini sağlayabilmek için başvuracakları İstihdam Ofisi yer alır.

KDYM’den Nasıl Destek Alabilirim?
KDYM içerisinde hizmet sunan Kadın Dayanışma Merkezi, Eşitlik, Çocuk ve Gençlik Çalışmaları birimlerimiz hafta içi mesai saatleri içerisinde çalışır. Etkinlik, atölye ve performansların olduğu günlerde merkezimiz mesai saatleri dışında ve hafta sonları da hizmet verir. Merkezimizden destek almak için telefon ile görüşme talep ederek randevu gün ve saatinizi belirleyebilirsiniz.

Adres: Levent Mah. Yasemin Sok. No: 2 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 319 42 42 - 5022