Beşiktaş’ta "Öğrenci’Ye" Uygulaması Başladı!

Beşiktaş’ta "Öğrenci’Ye" Uygulaması Başladı!

Öğrencilerimizin yemek ihtiyaçlarını temiz, güvenilir ve ücretsiz olarak giderebilmeleri için Öğrenci’Ye uygulamasını hayata geçirdik…

Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2021 Perşembe

"Öğrenci Politikaları Hareketi" kapsamında Beşiktaş’ta faaliyete geçirilen "Öğrenci’Ye" projesi Karaoğlan Gençlik Merkezi’nde tanıtıldı. Tanıtım etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelerek projenin detaylarını anlatan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, uygulamanın ilk yemeğini öğrencilerle birlikte yedi.

Öğrenci’Ye Nedir?
Bir sosyal dayanışma uygulaması olan Öğrenci’Ye belediyemiz tarafından TURYİD (Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği) iş birliğiyle ve Beşiktaş esnafının desteğiyle hayata geçirildi. Öğrenci’Ye, öğrencilerin beslenme hakkını korumak amacıyla yenilikçi bir mobil uygulama olarak geliştirildi. Proje kapsamında Beşiktaş'taki üniversitelerde öğrenim gören veya Beşiktaş'ta ikamet eden üniversite öğrencileri, ilçemizdeki anlaşmalı restoranlardan ücretsiz olarak yemek yiyebilecek. Mobil uygulama üzerinden restoranlarda yerini ayırtan öğrenciler, yemek ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Uygulamadan Kimler Yararlanabilir?
Beşiktaş’ta okuyan ya da ikamet eden üniversite öğrencileri, öğrenci belgesi ve Covid-19 aşı belgesi ile uygulama üzerinden kayıt oluşturarak Öğrenci’Ye hizmetinden yararlanabilir. Öğrencilerimizin tek yapması gereken uygulamayı indirerek kayıt olmak...

Öğrenci'Ye uygulamasını App Store'dan indirmek için tıklayınız.
Öğrenci'Ye uygulamasını Google Play Store'dan indirmek için tıklayınız.Tanıtım toplantısında konuşan Başkan Akpolat, Beşiktaş’ın 7 üniversiteye ve toplam 9 üniversite kampüsüne ev sahipliği yaptığını belirtti ve şu açıklamalarda bulundu: "Beşiktaş’taki üniversitelerde öğrenim gören yaklaşık 200 bin öğrenciye hizmet veren bir belediyeyiz. Sorumluluğumuz çok büyük. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren eğitimde fırsat eşitliğini yakalayabilmek, hiçbir genci sosyal statüleri bakımından ayrıştırıcı politikaların mağduru etmemek için elimizden gelenin fazlasını yaptığımızı söyleyebilirim. Ben de bu kentin belediye başkanı olarak gençleri duymaya, dinlemeye, anlamaya özen gösteriyorum. Sorunlarla mücadele ederken gençlerimizden ilham ve enerji alıyorum. Gençlerle her bir araya geldiğimde şunu görüyorum; gençlerimizin dertleri ortak ve bu dertlerin çoğu onların yaşından büyük. Onlar özgürce, insanca ve gerçekten genç olarak yaşamak istiyorlar. Gençlerimiz, öğrencilerimiz Beşiktaş’ta hak ettikleri imkânlara kavuşsun diye çalışıyoruz.

Üniversiteli gençler ülkemizin nüfusunun yüzde 10’unu oluşturuyor. Pandemi zaten hayatın tümünü etkilediği gibi, öğrencilerimizin hayatını da yakından etkiledi. Eğitim-öğretimin aksamasının yanında gençliklerini yaşayabilecekleri sosyal ortamlardan da mecburen uzak kaldılar. Ardından pandemi kısıtlamalarının kalkması üzerine yüz yüze eğitime geçişle beraber Türkiye’nin dört bir yanından öğrenciler İstanbul’a geldi. Biz de öğrencilerin beslenme hakkını korumak için Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği ile iş birliği içerisinde Öğrenci’YE adlı sosyal dayanışma uygulamasını geliştirdik. Bu uygulamayla Beşiktaş’taki anlaşmalı restoranlar üniversite öğrencileri ile yemek paylaşımı yapacaklar. Mobil uygulama üzerinden restoranlarda yerini ayırtan öğrenciler, ücretsiz olarak yemek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Ayrıca ilçedeki üniversiteler önünde konumlandıracağımız Öğrenci’Ye araçlarımızla da ihtiyacı olan öğrencilerimize çorba dağıtacak ve onlara internet desteği sunacağız."


Yeni Haberler